Karbon Folyolu Cami Isıtma

Karbon cami ısıtma

KARBON FİLM İLE CAMİ ISITMANIN AVANTAJLARI
Karbon film ısıtmanın birçok açıdan çeşitli avantajları bulunmaktadır.

 1. Camilerde kubbe yüksekliğinden dolayı ısıtma sadece cemaatin ısıtılması için yapılır. Karbon folyolu halı altı ısıtmada amaç caminin tamamını değil cemaati ısıtma olmalıdır.
 2. Karbon folyolu halı altı ısıtma çok hızlı tepki verir. Rejim süresinin kısa olması nedeniyle enerji harcaması düşük bir ısıtma sistemidir.
 3. Kurulumu en ekonomik ısıtma sistemidir.
 4. Sadece namaz saatlerinde çalıştırılarak çok düşük maliyetlerle ceaatin ısınması sağlanır.
karbon cami ısıtıcı

Ekonomik olarak avantajları
Karbon film ile ısınmak diğer ısınma çeşitlerine nazaran çok daha ekonomiktir.

Bunun yanında ısıtıcılar elektriğe bağlı çalıştığı için ay sonunda elektrik faturası bol sıfırlı olacaktır. Bu da çok masraflı bir yöntemdir. En az masraflı yöntem ise karbon film ısıtma yöntemidir. Camilerin halıların altına bu karbon filmler döşenirse karbon filmlerin ısı eşit olarak dağıtılır ve caminin her tarafı ısınır.

Cami ısıtma panosu

Zaman Açısından Avantajları
Yukarıda saymış olduğumuz çoğu ısıtma yönteminde en önemli sorunların başında rejim süresi yer almaktadır. Öyle ki sürekli olarak ısıtıcılar ile ilgilenmek zorunda kalmak veya sürekli olarak sobaya odun kömür atmak çok büyük bir zaman kaybıdır. Bunun yerine hiçbir şey ile uğraşmadan sabah camiye gelip düğmeye basıp tüm karbon ısıtıcıları çalıştırmak mümkündür. Bu sayede başka hiçbir şey ile uğraşmak zorunda kalmaksızın kendi günlük işlerinizi halledebilirsiniz. Karbon film ısıtma tekniğinde zamanınızı alacak tek işlem ilk yapılan karbon filmleri yerleştirme işlemidir. Karbon filmler cami halılarının altına yerleştirildikten sonra artık bir daha ısınmak için hiçbir şeyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Uzun yıllar boyunca ısınma probleminiz kökten halledilmiş olur.

DEVIreg Touch_main visual

CAMİ PANOSU TEKNİK ÖZELLİKLERİ

1- Kullanımı kolay geniş ekran 

2- Menüye şifreli giriş

3- ( Firma bilgisi )( Firma telefonları )( E-posta )( Cami bilgisi ) bu özellikler ısıtma sistemi aktifken ekranda 45 saniyede bir görüntülenir.

4- Ana ekranda Bulunduğu il`i tarih saat cihaz bağlantısı internet bağlantısı [R-S-T-voltajları] anlık kullanılan güç [AMPER] derece [Film-Kışlık-Ortam] Namaz vakitleri ayrı ayrı olarak ekranda görüntülenir.

5- Namaz vakitlerinde istediğin safları seçebilme haftanın 7 gününden çalışmasını istemediğiniz günü kapatabilme vakit öcesi sonrası ayarı yapabilme ( imsak veya sabah vakitlerini seçebilme)

6- Haftalık çalışma ayarlarından haftanın 7 gününe çalıştırma saati ekleyebilme istediğiniz gün & saatte istediğiniz safları dilediğiniz sürelerde çalıştırabilme.

7- Mod ayarlarından istediniz safları ( 1 dakida`dan 180 dakikaya ) kadar istediğiniz sürede çalıştırabilme.

8- Bulunduğunuz il`in plaka koduna göre ayarlanmış namaz saatleri mevcuttur. SINIRSIZ SÜRE namaz vakitleri mevcuttur ( ileri geri zamanlarını ) otomatik güncellemektedir. 

9- Sigortalarla uğraşmadan cihaz üzerinden ısıtma sistemini açma kapatma özelliği. 

10- Camı ısıtmalarınızın ( film ve ortam ) sensörleri sayesinde istediğiniz derecelerde çalışmasını sağlaya bilirsiniz cihazımızda kışlık seçeneği mevcuttur bu özellik sayesinde vakit namazlarını kıldığınız bir bölme varsa cihazınızdan istediğiniz safı seçip camiden bağımsız çalıştırabilirsiniz bu odaya özel ayarlaya bilirsiniz 

11- Panolarımız tamamen sessiz çalışma özelliğine sahiptir. 

12- Panolarımızda şalt malzemeler (SIEMENS, SCHNIDER veya ABB) markalı ürünler kullanılmaktadır. 

13. Panolarımız 2 yıl İmalat hatalarına karşı garantilidir. (yıldırım ,yüksek voltaj & uygulama hataları garanti kapsamı dışındadır.) 

KARBON FOLYO ISITICILARIN ÖZELLİKLERİ

 • Karbon filmlerin en önemli özelliği ayakları sıcak tutmasıdır. Bilindiği üzere insan vücudunda soğuğun en fazla hissedildiği bölümü ayaklardır. Ayaklar soğuk havanın vücudumuza girişinin başladığı bölgedir. Karbon filmler, camilerde veya evinizde namaz kılarken veya dolaşırken ayaklarınızın sıcak tutulmasını ve hastalıklardan korunmanızı sağlar. 
  -Elektrikli ısıtıcıların gereksiz masraflarından sizi korur.
 • Karbon filmlerin bir diğer önemli özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmalarıdır. Alacağınız elektrikli ısıtıcıların ömrü maksimum 5 -6 yıl ile sınırlı iken karbon filmlerin ömrü 20 – 30 yıla kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda karbon filmlerin tamamında en az 2 yıl garanti vardır. 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamayacağınızın garantisi verilmektedir. En ufak bir probleminizde karbon filminizi sıfırı ile değiştirtmeniz mümkündür.
 • Karbon filmler elektronik termostat ile kontrol edildiklerinden gereksiz yere harcama yapmanız engellenir. Bu sayede aylık ödediğiniz ısınma maliyetinde ciddi azalışlar meydana gelir.
 • Bu sistemin cami gibi geniş yüzey alanına sahip yerlerdeki en önemli katkısı eşit bir ısı dağılımı sağlamasıdır. Caminin her bölgesi bu sistem sayesinde eşit bir şekilde ısınmakta ve cemaat aynı şekilde memnun kalmaktadır.
 • Karbon filmler prefabrik evlerde de çok fazla kullanılmaktadır. Prefabrik evlerin ısınma problemi bu sayede minimuma indirgenmektedir. Dilerseniz tek bir odanız için veya evinizin tamamı için bu sistemi tercih edebilirsiniz. Bu sistem evinize kurulduktan sonra birkaç ay içinde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Isınmak için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek kalmaksızın tüm eviniz soğuk kış aylarında sıcacık olacaktır.