Camiler İçin Isı Pompası

Camilerde yerden ısıtma uygulaması
Camiler için ısı pompası

Isı Pompası ?
2004 yılından beri birçok projemizde kullandığımız ısıtma- serinletme ve sıcak su ihtiyacının ekonomik olarak karşılanabildiği cihazlardır. Temel olarak 1 kw elektrik tüketmelerine karşılık 2,5-4.5 Kw enerji alabildiğimiz cihazlardır.
Firmamız havadan suya ısı pompası konusunda faaliyet göstermektedir. Isı pompası cihazları doğalgazın erişemediği noktalarda ekonomik işletme sağlamakla birlikte ilk yatırımı yüksek makinalardır. Isı pompalarının elektrik tüketimleri bina içi sistem , marka ve çalışma yerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin aynı marka ve aynı sistem ( yerden ısıtmalı) aynı ısı kaybına sahip İzmir.deki projede sezonluk elektrik tüketimi 3500 Kw olurken , Isparta için bu değer 8000 Kw olmaktadır.

Küçük ve orta çlçekli projeler için ısı pompaları

Isı pompası ; kışın ısıtma, yazın soğutma ve sıcak su temini için en ideal sıcaklığı sunmak için tasarlanmış komple bir sistemdir.
Düşük sıcaklıklı ısı pompaları besleme suyu ısıtmada 55 C , soğutmada 7 C .dir. Isıtma için uygun sistem yerden ısıtma , soğutma için ise yerden serinletme veya fan coildir.