Mescid Isıtma

Mescidler de ısıtma pratik ve daha az enerji tüketimleri nedeni ile karbonik halı altı folyo veya elektrik kablolu sistem tercih edilir.

Priz tipi termostat

Mescidler de namaz saatlerine göre programlanan panolar kullanılabileceği gibi küçük alanlarda priz tipi termostatlarda kullanılabilir.

programlı mescid ısıtma panosu

Karbon Folyolu Mescid Isıtma

En Ucuz mescid ısıtma sistemi folyolu karbonik ısıtma.
Çünkü, caminin tamamına döşenmeyebilir. Isıtma sistemi döşenen safların ayak kısmına 80 cm eninde ıstıcı film döşenir..Cami ısıtmada en ekonomik çözümdür.

Güvenilir
Rezistans teli yok. Periyodik bakım, temizlik veya tamir gerektirmez. Arıza yapmaz, kopmaz, sudan etkilenmez.Cami ısıtmada en güvenli sistemdir.

Konforlu
Çünkü kırmadan dökmeden sadece iki vakit arasında bütün sistem döşenir.

Ekonomik
Tüm gün çalışmaz. Cami ısıtma sistemi;Namaza 5 dk kala açılması halıların ısınması için yeterlidir. Saflar ayrı ayrı çalıştırılabilir. Elektronik termostat kontrollüdür, ayarlanan sıcaklığa gelince akım kesilir.Caminin doluluk oranına göre Vakit namazlarında, safların ayrı ayrı çalıştırılabilmesi elektrik tasarrufu sağlar.(Örneğin; Sabah namazında ilk üç saf, Cuma namazlarında tüm saflar ısıtılabilir.)

Sağlıklı
Toz böceklerini, bakterileri azaltır. Cami girişine döşenmesi halinde, ıslak ayakla basılan bölgeyi kurutur, bakteri ve dolayısıyla kötü kokuyu giderir. Altı tahta döşeli camilerde oluşan alt yuvayı temizler.  

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir